Podujatia

Deň detí, 9.6.2019

V nedeľu 9. júna oslávili deti a s nimi aj ich rodičia a všetci ostatní Medzinárodný deň detí. Na futbalovom ihrisku v Haligovciach sa konalo podujatie určené osobitne deťom. Okrem iných aktivít sa uskutočnil futbalový turnaj, v rámci ktorého družstvá zápasili o „Putovný pohár starostky obce Haligovce“. Pripravení boli aj dobrovoľní hasiči DHZ Haligovce, ktorí sa predstavili „v plnom nasadení“. Pre deti boli pripravené nafukovacie hrady, súťaže a darčeky, dokonca prišli aj Tom a Jerry. Pohodu dotvorila vôňa a chuť dobréhu guľáša a ľudová hudba v podaní Jána Jendrichovského a jeho priateľov.

Deň matiek, 12.5.2019

Druhá májová nedeľa bola dňom vďaky našim mamám, starým mamám aj prastarým mamám za všetko, čo pre nás urobili, robia a budú robiť. Z vďaky za materskú lásku a výchovu sa svojím programom predstavili deti z MŠ a ZŠ v Haligovciach. Ďakujeme všetkých zúčastneným stranám za organizáciu a trpezlivosť pri príprave tohto dňa, ako aj občanom, ktorí si prišli vychutnať tento krásny program.

Veľkonočná zábava: 21.4.2019

Deň 21. apríl sa niesol v znamení smiechu a zábavy. Po umeleckom vystúpení v podaní divadla Ramagu a po skončení detskej diskotéky dobrá nálada pokračovala akciou Veľkonočná zábava. Do tanca a spevu tentokrát zahrala hudobná skupina Alesis a DJ Martin.

„Guroľské pošodky“ v podaní divadla Ramagu, 21.4.2019

Obec Haligovce v spolupráci s divadlom Ramagu zo Spišskej Starej Vsi pozvala občanov na divadelné predstavenie s názvom Guroľské pošodky, ktoré sa uskutočnilo 21. apríla 2019 o 14.00 h v sále kultúrneho domu v Haligovciach. Po divadelnom predstavení nasledovalo podujatie pre našich najmenších – detská diskotéka. Tešíme sa z naozaj hojnej účasti.

Hasičský ples: 23.2.2019

Hasičský ples Haligovce

Mimoriadne úspešní dobrovoľní hasiči z Haligoviec aj tento rok organizovali veľmi obľúbený hasičský ples, ktorý sa uskutočnil 23. februára 2019 v sále kultúrneho domu v Haligovciach. Ako je pre našich dobrovoľných hasičov zvykom, plesová noc bola plná zábavy, rezkej hudby, tanca a smiechu. Tešíme sa, že členovia DHZ v Haligovciach prezentujú seba a svoje úspechy aj takýmto spôsobom. Veríme, že aj v nasledujúcom roku budeme môcť stráviť príjemné chvíle v spoločnosti našich hasičov.

Obecná zabíjačka: 5.1.2019

Obecná zabíjačka 2019

Po veľmi dlhom čase sa občania Haligoviec stretli na spoločnom podujatí – obecnej zabíjačke, ktorou 5. januára 2019 privítali nový rok. Zástupcovia obce pripravili akciu plnú pôžitkov: každý mohol ochutnať zabíjačkové špeciality, ktoré prispeli k dobrej nálade. Po verejnom stretnutí a diskusii so starostkou obce, Monikou Bjalončíkovou, a členmi obecného zastupiteľstva sa obcou niesol spev a hudba, čo bolo nespochybniteľným signálom zábavy v našej obci. Tešíme sa z ohromného záujmu a budeme radi, keď sa znovu stretneme na ďalšom spoločnom podujatí v Haligovciach. Zároveň ďakujeme každému, kto obetoval svoj voľný čas a prispel k príprave a organizácii tohto príjemného stretnutia.

Stolnotenisový turnaj 2018

Nadšenci stolného tenisu z Haligoviec a susedných obcí sa 30. decembra 2018 rozlúčili so starým rokom športovo. Firma Pier zorganizovala veľmi úspešný turnaj v stolnom tenise, ktorého sa zúčastnili hráči všetkých vekových kategórií. O obľúbenosti tohto športu a záujme o takéto športové podujatia svedčí veľká účasť športovcov. Obec Haligovce sa teší na ďalšie meranie síl a skúseností aj v ďalších športových disciplínach. Víťazom úprimne blahoželáme, ostatným športovcom zo srdca ďakujeme za účasť a prajeme ďalšie športové úspechy.

Publikované: 8.3.2011 | Aktualizácia: 10.6.2019