Podujatia

Rozsvietenie vianočného stromčeka a Mikuláš, 6.12.2019

Blíži sa zimné ročné obdobie, ktoré sa neodmysliteľne spája so sviatkom sv. Mikuláša, adventom a Vianocami. Starostka obce a členovia miestneho zastupiteľstva chceli do tohto obdobia vstúpiť spoločne s občanmi, a preto sa 6. decembra stretli deti aj dospelí pred obecným úradom a spoločne rozsvietili vianočný stromček. Deti aj dospelých potešil Mikuláš, ktorý mal pre každého odložený malý darček.

Otvorenie multifunkčného ihriska a prezentácia zásahového vozidla, 12.10.2019

V sobotu 12.10.2019 nastal dlho očakávaný a vytúžený deň, keď starostka obce spolu s členmi miestneho zastupiteľstva za hojnej účasti športuchtivých futbalistov a futbalistiek oficiálne otvorila nové multifunkčné ihrisko. Pri tejto príležitosti DHZ Haligovce predstavil úplne nové zásahové vozidlo v plnej výbave. Sme nadšení, že práve v tento deň sme našim občanom mohli predstaviť a predviesť hneď dve novinky v našej obci: prvá poslúži na oddych a presadzovanie zdravého životného štýlu, druhá bude pomáhať pri záchrane majetku aj životov. Obe novinky sú významným príspevkom k rozvoju našej obce.

Úcta k starším obyvateľom obce, 6.10.2019

Po Dni detí a Dni matiek sme si spoločne uctili aj staršie gnerácie našich občanov. Starostka obce a poslanci miestneho zastupiteľstva v spolupráci s MŠ Kráľovnej Pokoja v Haligovciach si pripravili zaujímavý program venovaný práve našim starým a prastarým mamám a otcom ako prejav vďaky za všetko, čo pre každého z nás aj pre celú obec urobili. Príjemné stretnutie spestril program detí zo základnej školy, ako aj veselé predstavenie zamagurského divadelného zoskupenia RAMAGU. Do spevu hrala ľudová hudba zo susednej obce Veľká Lesná, ktorá zahrala a zaspievala aj piesne z nášho regiónu, ktoré sa pomaly vytrácajú z povedomia mladších generácií. Ďakujem za príjemné chvíle v kruhu tých, ktorí v našej obci už čo-to zažili. Veríme, že ich príbehy a spomienky priniesli nové nápady pre ďalšie zveľaďovanie našej obce.

Hasičská súťaž o Pohár starostky obce Haligovce

Dobrovoľní hasiči z Haligoviec pozývajú záujemcov na hasičskú súťaž o Pohár starostky obce Haligovce, ktorá sa uskutoční 15. septembra 2019 o 12.00 h na futbalovom ihrisku v Haligovciach (pri hlavnej ceste smerom na Veľkú Lesnú). Prezentácia súťažiacich sa bude konať o 12.00 h. Štartovné sa uhrádza vo výške 25 EUR, pričom v cene je zahrnutá aj strava. Podmienkou účasti sú hadice B65 C42. Tímy súťažiacich sa môžu nahlasovať do 14. septembra u pána Jozefa Bjalončíka.

Tanečná zábava 24.8.2019

 Po kratšej odmlke sme pre vás znovu pripravili akciu plnú zábavy, hudby a tanca: pozývame vás na tanečnú zábavu, ktorá sa bude konať 24. augusta v Haligovciach.

Deň detí, 9.6.2019

V nedeľu 9. júna oslávili deti a s nimi aj ich rodičia a všetci ostatní Medzinárodný deň detí. Na futbalovom ihrisku v Haligovciach sa konalo podujatie určené osobitne deťom. Okrem iných aktivít sa uskutočnil futbalový turnaj, v rámci ktorého družstvá zápasili o „Putovný pohár starostky obce Haligovce“. Pripravení boli aj dobrovoľní hasiči DHZ Haligovce, ktorí sa predstavili „v plnom nasadení“. Pre deti boli pripravené nafukovacie hrady, súťaže a darčeky, dokonca prišli aj Tom a Jerry. Pohodu dotvorila vôňa a chuť dobréhu guľáša a ľudová hudba v podaní Jána Jendrichovského a jeho priateľov.

Deň matiek, 12.5.2019

Druhá májová nedeľa bola dňom vďaky našim mamám, starým mamám aj prastarým mamám za všetko, čo pre nás urobili, robia a budú robiť. Z vďaky za materskú lásku a výchovu sa svojím programom predstavili deti z MŠ a ZŠ v Haligovciach. Ďakujeme všetkých zúčastneným stranám za organizáciu a trpezlivosť pri príprave tohto dňa, ako aj občanom, ktorí si prišli vychutnať tento krásny program.

Veľkonočná zábava: 21.4.2019

Deň 21. apríl sa niesol v znamení smiechu a zábavy. Po umeleckom vystúpení v podaní divadla Ramagu a po skončení detskej diskotéky dobrá nálada pokračovala akciou Veľkonočná zábava. Do tanca a spevu tentokrát zahrala hudobná skupina Alesis a DJ Martin.

„Guroľské pošodky“ v podaní divadla Ramagu, 21.4.2019

Obec Haligovce v spolupráci s divadlom Ramagu zo Spišskej Starej Vsi pozvala občanov na divadelné predstavenie s názvom Guroľské pošodky, ktoré sa uskutočnilo 21. apríla 2019 o 14.00 h v sále kultúrneho domu v Haligovciach. Po divadelnom predstavení nasledovalo podujatie pre našich najmenších – detská diskotéka. Tešíme sa z naozaj hojnej účasti.

Hasičský ples: 23.2.2019

Hasičský ples Haligovce

Mimoriadne úspešní dobrovoľní hasiči z Haligoviec aj tento rok organizovali veľmi obľúbený hasičský ples, ktorý sa uskutočnil 23. februára 2019 v sále kultúrneho domu v Haligovciach. Ako je pre našich dobrovoľných hasičov zvykom, plesová noc bola plná zábavy, rezkej hudby, tanca a smiechu. Tešíme sa, že členovia DHZ v Haligovciach prezentujú seba a svoje úspechy aj takýmto spôsobom. Veríme, že aj v nasledujúcom roku budeme môcť stráviť príjemné chvíle v spoločnosti našich hasičov.

Obecná zabíjačka: 5.1.2019

Obecná zabíjačka 2019

Po veľmi dlhom čase sa občania Haligoviec stretli na spoločnom podujatí – obecnej zabíjačke, ktorou 5. januára 2019 privítali nový rok. Zástupcovia obce pripravili akciu plnú pôžitkov: každý mohol ochutnať zabíjačkové špeciality, ktoré prispeli k dobrej nálade. Po verejnom stretnutí a diskusii so starostkou obce, Monikou Bjalončíkovou, a členmi obecného zastupiteľstva sa obcou niesol spev a hudba, čo bolo nespochybniteľným signálom zábavy v našej obci. Tešíme sa z ohromného záujmu a budeme radi, keď sa znovu stretneme na ďalšom spoločnom podujatí v Haligovciach. Zároveň ďakujeme každému, kto obetoval svoj voľný čas a prispel k príprave a organizácii tohto príjemného stretnutia.

Stolnotenisový turnaj 2018

Nadšenci stolného tenisu z Haligoviec a susedných obcí sa 30. decembra 2018 rozlúčili so starým rokom športovo. Firma Pier zorganizovala veľmi úspešný turnaj v stolnom tenise, ktorého sa zúčastnili hráči všetkých vekových kategórií. O obľúbenosti tohto športu a záujme o takéto športové podujatia svedčí veľká účasť športovcov. Obec Haligovce sa teší na ďalšie meranie síl a skúseností aj v ďalších športových disciplínach. Víťazom úprimne blahoželáme, ostatným športovcom zo srdca ďakujeme za účasť a prajeme ďalšie športové úspechy.

Publikované: 8.3.2011 | Aktualizácia: 7.12.2019