Problém s vypaľovaním a spaľovaním

Obecný úrad prevzal anonymnú sťažnosť na vypaľovanie porastov a spaľovanie odpadu v našej obci. Neupravený text v presnom znení nájdete v prílohe. Obec Haligovce k tomuto anonymnému listu pridáva nasledujúce stanovisko:

Dobrý deň!

Ďakujeme za vašu iniciatívnu správu, v ktorej nás upozorňujete na problém s vypaľovaním porastov a spaľovaním. Úprimne nás mrzí vaša nespokojnosť a nezodpovedný prístup niektorých občanov. S týmto problémom sa pasujeme dlhodobo. Na oficiálnej stránke obce Haligovce (v časti Úradná tabuľa), ako aj na Facebook-ovej stránke upozorňujeme občanov na všeobecný zákaz tejto činnosti a v mnohých prípadoch napomíname aj osobne. Niektorí občania si naše výzvy vzali k srdcu, iní sú nepoučiteľní. V budúcnosti budeme k riešeniu pristupovať ešte individuálnejšie a razantnejšie, pretože ekológia a životné prostredie sú pre nás veľmi dôležité aspekty kvality života. Pracujeme na zveľaďovaní našej obce, plánujeme spoločné brigády zamerané na čistenie nášho okolia a týmto spôsobom sa snažíme robiť osvetu medzi občanmi.

Touto cestou vás zároveň pozývame na spoločné stretnutie s pani starostkou a predsedom, príp. zástupcami komisie pre verejný poriadok na obecnom úrade. Nemusíte nás kontaktovať anonymne. Náš tím ochotne a absolútne diskrétne vypočuje nielen občanov, ale aj chatárov a turistov, ktorí našu obec navštevujú. Sme presvedčení, že riešenia sa hľadajú ľahšie v rámci spolupráce a vzájomného dialógu. V prípade záujmu si termín stretnutia môžete dohodnúť telefonicky, e-mailom alebo osobne.

So srdečným pozdravom
obec Haligovce

K stiahnutiu

• anonym Súbor pdf - (168.33 kB)