AktualityKampaň „Vyzvi srdce k pohybu“
15.5.2023

Kampaň „Vyzvi srdce k pohybu“

Kampaň sa koná pod záštitou ÚVZ SR. Realizácia kampane prebieha v období od 15. mája 2023 do 6. augusta 2023.


Deň matiek
14.5.2023

Deň matiek


Pozitívny diviak na Africký mor ošípaných
11.5.2023

Pozitívny diviak na Africký mor ošípaných

Regionálna veterinárna a potravinová správa Stará Ľubovňa Vám oznamuje ďalší potvrdený pozitívny prípad afrického moru ošípaných Štátnym veterinárnym ústavom vo Zvolene, u nájdeného uhynutého diviaka na ochorenie afrického moru ošípaných (AMO).
Diviak bol nájdený uhynutý v katastri obce Plavnica. Nálezcom uhynutého diviaka je Poľovnícke združenie PLAVNICA so sídlom Plavnica, poľovný revír PLAVNICA.

Informáciu Vám dávame na vedomie v rámci súboru opatrení v súvislosti s obmedzením šírenia tejto nákazy diviačej zveri a domácich ošípaných, z dôvodu zvyšovania povedomia verejnosti, poľovníkov, chovateľov a všetkých tých, ktorých sa AMO nákaza bezprostredne týka. Choroba nie je prenosná na ľudí.


NOC MÚZEÍ NA HRADE ĽUBOVŇA
10.5.2023

NOC MÚZEÍ NA HRADE ĽUBOVŇA

Ľubovnianske múzeum - hrad v Starej Ľubovni pozýva na podujatie Noc múzeí, ktoré sa uskutoční dňa 13. mája 2023 na hrade Ľubovňa. Pre návštevníkov sú pripravené prehliadky nočným hradom, počas ktorých budú mať Zem a Mesiac na dosah... V tento večer sa tiež odhalí tzv. 13. komnata hradu, gotické podzemie.